Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

REGION

W Zwoleniu nie było porwania 6-latki!

wtorek, 03 listopada 2020 07:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (rubberduck1951)
Weronika Chochoł

W mediach społecznościowych pojawił się dramatyczny apel o pomoc w poszukiwaniach porwanej 6-latki. Mazowiecka policja przestrzega: to oszustwo, którego celem jest wyłudzenie danych osobowych. 

W Zwoleniu obcy mężczyzna miał porwać 6-letnia Julię. O pomoc w poszukiwaniach błagają rodzice dziecka. "To nasza jedyna nadzieja, proszę UDOSTĘPNIJ" - czytamy. Jednak udostępnienie przez nas apelu nie pomoże w odnalezieniu dziecka. Pomoże natomiast oszustom w kradzieży naszych danych i dokonywaniu dzięki nim kolejnych oszustw. 

- Przypomnimy by nie „klikać” w podejrzane linki, nie podawać ich na naszych tablicach. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych i przejęcia konta, a następnie mogą posłużyć do oszustwa na BLIK-a -apelują funkcjonariusze mazowieckiej Policji. 

Policja przestrzega również przez podejrzanymi prośbami o pożyczkę. - Jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw, czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK - zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

Jeżeli podejrzewamy, że padliśmy ofiarą internetowych oszustów należy jak najszybciej zgłosić sprawę na policję oraz do banku.