Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Przysucha

Marta Zbrowska: Avatar pomoże naszym mieszkańcom

czwartek, 19 listopada 2020 11:31 / Autor: Radosław Mizera
foto: Marta Zbrowska/FB
Radosław Mizera

W holu Starostwa Powiatowego w Przysusze stanął wirtualny asystent. To urzędzenie usprawni obsługę i pomoże petentom załatwić sprawy. Rozmawialiśmy o tym z Martą Zbrowską, kierownikiem wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Przysusze.

Starostwo testuje unikalny projekt wirtualny. Jeśli się sprawdzi, wówczas technologia zostanie wdrożona w administracji publicznej całej UE. W ramach zadania opracowano i zainstalowano urządzenie emitujące postać wirtualnego asystenta (tzw. AVATAR). Wyświetlona postać jest wyposażona w specjalne oprogramowanie pozwalające odpowiadać na pytania dotyczące pracy urzędu i sposobu załatwienia różnych spraw. Z Avatara mogą korzystać pozostali mieszkańcy odwiedzający urząd.

Przypomnijmy, że starostwo otrzymało dotację ze środków Unii Europejskiej na realizację pilotażowego projektu „Innowacyjny model pomocy awatar opiekuna osoby starszej”.

Powiat Przysuski zrealizował zadanie wspólnie z Miastem Sulejówek, Akademią Sztuki Wojennej, wraz z Politechniką Częstochowską oraz Wyższą Szkołą Edukacji i Technologii z Nikozji.

Z Martą Zbrowską, kierownikiem wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Przysusze rozmawiał Radosław Mizera: