Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Kozienice

Turystyka w czasach pandemii

wtorek, 12 stycznia 2021 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Pandemia przeorganizowała życie nam wszystkim. W czasie kiedy nie możemy wybrać się do teatru, kina, na koncert, a większość ludzi boi się zagranicznych podróży warto zainteresować się swoją najbliższą lub trochę dalszą okolicą, bo jak się okazuje wciąż jest w niej dużo do odkrycia.

Jak przyznaje Mirosław Mazur, wiceprezes PTTK w Kozienicach, do roku 2020 jego oddział bazował głównie na turystyce szkolnej. Po wybuchu pandemii wszystko się zmieniło:

Częstymi i lubianymi kierunkami kozienickich turystów są: Puszcza Kozienicka, Góry Świętokrzyskie, ale nie brakuje też dalszych podróży, czy spływów kajakowych. Osoby, które chciałyby obudzić w sobie duszę globtrotera powinny zainteresować się inicjatywami podejmowanymi przez PTTK zwłaszcza, że rozpoczęty rok póki co zapowiada się podobnie:

Co ważne, wszystkie wycieczki organizowane są z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Mirosław Mazur zachęca, aby zapisywać się do PTTK:

Pamiętajmy, że najbliższe okolice możemy eksplorować indywidualnie, zwłaszcza, że teraz z pomocą przychodzi nam aplikacja mobilna stworzona przez PTTK:

Na koniec warto wspomnieć, że mimo wszystko Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach, w którym uczy Mirosław Mazur po raz trzeci dostał tytuł Złotej Szkoły Aktywnej Turystycznie, co w 2020 roku było podwójnym wyzwaniem:

Jak się okazuje, dla chcącego nic trudnego, zatem do zobaczenia na szlaku!