Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Radomskie

Powiat radomski pomoże w budowie hospicjum

poniedziałek, 25 stycznia 2021 14:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze powiatu radomskiego chcą przekazać środki finansowe na budowę Hospicjum Królowej Apostołów, które powstaje w Sołtykowie koło Radomia. Poinformował o tym starosta Waldemar Trelka na spotkaniu z samorządowcami z terenu powiatu radomskiego.

W Sołtykowie powstaje hospicjum, którego nie ma na terenie Radomia ani regionu radomskiego. Zresztą takiej placówki nie w południowej części województwa mazowieckiego. Organizatorzy hospicjum i wolontariusze czekali na ten moment 13 lat.

Starosta radomski Waldemr Trelka w trakcie spotkania poinformował o zamiarze przekazania pomocy finansowej dla Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu z budżetu Powiatu Radomskiego i zaproponował podobne działania włodarzom miast i gmin. Dyrektor hospicjum ks. Marek Kujawski poinformował z kolei o postępach prac przy budowie nowej siedziby tej instytucji na terenie gminy Skaryszew.

W ostatnim roku pod swoją opieką hospicjum miało ponad 100 osób, w 5 powiatach. Wolontariusze opiekują się także rodzinami osób chorych oraz, tych którzy już odeszli.

Starosta Waldemar Trelka:

W trakcie spotkania starosta Waldemar Trelka podziękował samorządowcom za współpracę nie tylko przy inwestycjach oraz podsumował inwestycje drogowe w 2020 roku. Wraz z Joanną Chojnacką, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych przedstawił również plany budowy, remontów i modernizacji dróg powiatowych na terenie miast i gmin w 2021 roku. Wśród nich znalazły się m.in. modernizacje zniszczonych odcinków byłych dróg wojewódzkich w gminach Wolanów i Kowala, jak również ulic Spacerowej i Polnej przy Stawie Górnym w Pionkach. Inwestycje drogowe mają być również w gminach Zakrzew, Jastrzębia czy Jedlnia – Letnisko, a remonty nawierzchni praktycznie w każdej z gmin.

W budżecie Powiatu Radomskiego na 2021 r. zaplanowano przebudowę drogi na odcinku długości 1,47 km Jedlnia-Letnisko – Czarna.