Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

Kozienice

Policjanci z Kozienic mają nowego quada

środa, 22 listopada 2023 11:27 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Policja Kozienice
Kamil Zapora

Do mundurowych z Kozienic trafił nowy quad przystosowany do pełnienia patroli nawet w najtrudniejszym terenie. Nowy sprzęt został w całości sfinansowany przez Gminę Kozienice.

Policjanci wykorzystają quady na terenach leśnych, przywodnych lub w innych miejscach trudno dostępnych, w tym także z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Quad pozwoli kozienickiej policji na skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi oraz walkę z kłusownikami. W ubiegłym tygodniu policjanci wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzili wspólnie wzmożone działania polegające na kontrolowaniu kierujących pojazdami, którzy pomimo zakazu nielegalnie wjeżdżali pojazdami silnikowymi na tereny leśne. - Akcja skierowana była także pod kątem kierujących quadami i crossami, którzy w niezgodny z przepisami prawa poruszają się nimi po terenach leśnych, niszcząc roślinność i płosząc leśną zwierzynę - mówi podkom. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Funkcjonariusze otrzymali quada marki SEGWAY SNARLER. Maszyna wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 570 cm³ oraz napęd na cztery koła. Quad doposażony jest w światła błyskowe oraz sygnały dźwiękowe.

Policyjny quad zostały w całości sfinansowane ze środków urzędu miejskiego w Kozienicach. Jego wartość wraz z przyczepą to koszt niemal 60 tysięcy złotych.