Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Mazowsze

Pamięci policjantów, którzy zginęli podczas służby we Wrocławiu

wtorek, 05 grudnia 2023 23:46 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Komenda Mazowiecka Policji
Elżbieta Warchoł

Mazowieccy policjanci oddali hołd asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu i asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi, funkcjonariuszom z garnizonu dolnośląskiego, którzy zginęli na służbie w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy. We wtorek, 5 grudnia 2023 roku o godz. 17 w całym kraju, także w Radomiu i na terenie garnizonu mazowieckiego zawyły policyjne syreny.

Przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu, Komendant nadinsp. Waldemar Wołowiec wraz z zastępcami insp. Jakubem Gorczyńskim, insp. Piotrem Janikiem oraz insp. Dariuszem Królem, kadrą kierowniczą KWP zs. w Radomiu oddali hołd poległym na służbie asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu i asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi. W całej Polsce, także w garnizonie mazowieckim policji zawyły syreny w policyjnych radiowozach, wozach bojowych Straży Pożarnej i autach Straży Granicznej.

Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak byli funkcjonariuszami Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Zmarli w wyniku zadanych obrażeń. W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu.

(info: Zespół Prasowy KWP).