Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Radomskie

Czujniki czadu dla seniorów z Powiatu Radomskiego

niedziela, 25 lutego 2024 18:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Prawie 1 000 czujników czadu trafiło bezpłatnie do seniorów z Powiatu Radomskiego. W środę, 21 lutego 2023 roku odbyło się ostatnie spotkanie z mieszkańcami w Makowie w gminie Skaryszew.

Kampania prewencyjna odbyła się pod hasłem Babciu, dziadku NIE czujesz – trujący, bezwonny, bezbarwny. W 13 miejscowościach powiatu w styczniu i lutym odbyły się spotkania połączone z Dniem Babci i Dziadka. Policjanci i strażacy rozmawiali o różnych zagrożeniach, a powiatowy rzecznik konsumentów ostrzegał przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Podczas spotkań seniorzy mogli odebrać bezpłatnie czujniki czadu. Do seniorów powyżej 65 roku życia trafiło około 1 000 czujników. 21 lutego br. z mieszkańcami spotkali się starosta Waldemar Trelka i Zdzisław Mroczkowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomskiego.

– Odbyło się 13 spotkań na terenie całego powiatu. Dziękuję wszystkim dyrektorom szkół, którzy pomogli nam w organizacji i we wspieraniu całej akcji. Jeśli ktoś nie mógł odebrać osobiście, może jeszcze odebrać taki czujnik w siedzibie naszego urzędu – zachęca Joanna Czerwińska, dyrektor Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Radomiu.

– Cieszę się, że tak wiele osób miało możliwość odebrać czujniki. Być może dzięki temu uda się uratować komuś życie! Już teraz mogę powiedzieć, że prawdopodobnie jesienią będziemy chcieli kontynuować tę akcję – zaznaczył starosta radomski Waldemar Trelka.