Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

REGION

Bankomat „nie chciał” wypłacić pieniędzy. 32-latek wyładował na nim swoją złość

piątek, 01 marca 2024 12:19 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KPP/Grójec
Monika Nowakowska

Zniszczył bankomat, bo ten… nie wypłacał mu pieniędzy. Wandal spowodował straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz 32-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna próbował wybrać gotówkę z bankomatu znajdującego się w pomieszczeniu banku w nowym Mieście nad Pilicą. - Niestety próby nie przynosiły efektu, co wzbudziło w nim złość, którą następnie wyładował kopiąc i uderzając bankomat oraz niszcząc drzwi wejściowe do placówki banku. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 26 tys. zł - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez znajdujący się pomieszczeniu placówki monitoring. Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, w wyniku podjętych w tej sprawie czynności operacyjnych, zatrzymali 32-latka podejrzewanego o uszkodzenie mienia.

Przebywający w Nowym Mieście nad Pilicą mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.