Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Radomskie

Rada Powiatu Radomskiego - PiS bierze najwięcej mandatów

poniedziałek, 08 kwietnia 2024 20:35 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało wybory do Rady Powiatu Radomskiego. Ugrupowanie w 27-osobowej radzie będzie dysponować aż 17 mandatami, co daje mu możliwość samodzielnego sprawowania władzy, bez potrzeby zawierania koalicji.

Na PiS zagłosowało 62,96% wyborców (17 mandatów), na Trzecią Drogę 25,93% (7 mandatów), na Forum Samorządowe 7,41% (2 mandaty), a na Aktywny Samorząd 24 - 3,70% wyborców i w efekcie jeden mandat.

Okręg nr 1 (miasto Pionki, gmina Pionki):

1. Jan Siek (1239 głosów - 11,16%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Kamila Kaczorowska (1175 głosów - 10,58%) - Komitet Wyborczy Forum Samorządowe
3. Mirosław Ziółek (1031 głosów - 9,29%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe
4. Marcin Alot (698 głosów - 6,29%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe
5. Sebastian Sałek (681 głosów - 6,13%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 2 (miasto i gmina Iłża, gmina Wierzbica):

1. Krzysztof Kozera (1535 głosów - 15,37%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Marek Jarosz (1394 głosy - 13,96%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe
3. Agnieszka Jaworska (927 głosów - 9,28%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
4. Tomasz Skiba (641 głosów - 6,42%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 3 (gmina Kowala, gmina Skaryszew):

1. Waldemar Trelka (3391 głosów - 28,21%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Zdzisław Mroczkowski (1613 głosów - 13,42%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. Mirosław Sienkiewicz (924 głosy - 7,69%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
4. Piotr Markiewicz (668 głosów - 5,56%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe
5. Jan Kowalczyk (504 głosy - 4,19%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 4 (gmina Gózd, gmina Jedlnia-Letnisko):

1. Ewa Tkaczyk (1847 głosów - 17,84%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Paweł Górak (1383 głosów - 13,36%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. Renata Pasek (1378 głosów - 13,31%) - Komitet Wyborczy Wyborców Aktywny Samorząd 24
4. Filip Chrzanowski (1029 głosów - 9,94%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 5 (gmina Jastrzębia, gmina Jedlińsk):

1. Elżbieta Zasada (1202 głosów - 12,68%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Łukasz Kurek (1194 głosy - 12,59%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. Paweł Głuchowski (1151 głosów - 12,14%) - Komitet Wyborczy Forum Samorządowe
4. Roman Wójcik (945 głosów - 9,97%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 6 (gmina Zakrzew, Przytyk, Wolanów)

1. Krzysztof Murawski (2735 głosów - 20,46%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. Anna Rogulska (2162 głosy - 16,18%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. Mirosław Ślifirczyk (1317 głosów - 9,85%) - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe
4. Jolanta Głowacka (1148 głosów - 8,59%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
5. Sebastian Pysiak (702 głosy - 5,25%) - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość