Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Opoczno

Kolejne inwestycje dla mieszkańców gminy Opoczno

wtorek, 16 kwietnia 2024 16:51 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Liczne zadania drogowe, boisko przy szkole w Modrzewiu, plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami przy Odpoczniaku, przebudowa kamienicy i utworzenie w niej mieszkań komunalnych - to tylko niektóre inwestycje, o których mówił zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski.

Licznie inwestycje drogowe realizowane są na terenie gminy Opoczno. O już trwających zadaniach oraz tych planowanych mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski. Poinformował o zakończonych już inwestycjach na ul. Starzyńskiego i Hubala czy będącej na finiszu ul. Rolnej. Wkrótce rozpoczną się drogowe prace na ulicach PGR Januszewice. Jednak najwięcej drogowych zadań wykonanych będzie na osiedlu Milenijnym. – Tu sześć dróg w ciągu najbliższych dwóch lat będziemy realizować – informował Tomasz Łuczkowski. Jak wyjaśnił, chodzi o ulice: św. Łukasza, św. Mateusza i św. Piotra oraz św. Jana, św. Wojciecha i Romana Dmowskiego. Zadania wykonywane będą w ramach dwóch projektów, na których realizację samorząd Opoczna pozyskał łącznie ponad 14 mln zł.

Tomasz Łuczkowski mówił także o zadaniach realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Tu chodzi m.in. o budowę boiska przy szkole w Modrzewiu, ale również wykonanie ekologicznego muralu przedstawiającego parę w opoczyńskich strojach regionalnych, który pojawi się na jednym z bloków w centrum Opoczna. Mural wykonany zostanie ekologiczną farbą elewacyjną, która redukuje szkodliwe tlenki azotu z atmosfery.

Zastępca burmistrza poinformował również o dobiegających końca pracach przy przebudowie kamienicy przy pl. Kościuszki 20. – W tej chwili trwają tu roboty wykończeniowe. W kamienicy stworzymy dobre warunki do mieszkania dla 19 rodzin – mówił Tomasz Łuczkowski. Poinformował także, że do 10 maja obok Odpoczniaka, czyli centralnego placu zabaw utworzony zostanie plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami. Na jego utworzenie gmina Opoczno pozyskała wsparcie z PFRON-u w wysokości 264 tysięcy złotych.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna: