Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Mazowsze

Po II turze wyborów samorządowych

poniedziałek, 22 kwietnia 2024 07:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

II tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku. W zasięgu Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Radomiu powtórne wybory odbyły się w 22 gminach i miastach. 

Po drugiej turze wyborów samorządowych w wielu gminach doszło do zmiany na stanowiskach wójtów czy burmistrzów. Tak stało się między innymi w Iłży, Jedlni - Letnisku, Skaryszewie czy Kozienicach. Kto wygrał w drugiej turze wyborów samorządowych?:

Powiat radomski: Iłża: Marek Łuszczek wygrał z Przemysławem Burkiem, Jedlińsk: Kamil Dziewierz wygrał z Teodozją Bień, Jedlnia-Letnisko: Rafał Kornat pokonał Piotra Leśnowolskiego, Kowala: Wiesław Pachniewski wygrał z Dariuszem Bulskim, Miasto Pionki: Łukasz Miśkiewicz pokonał z Robertem Kowalczykiem, Skaryszew: Justyna Grys wygrała z Dariuszem Piątkiem, Wierzbica: Agnieszka Jastrzębska wygrała ze Zdzisławem Duliasem.

Powiat kozienicki: Kozienice: Mariusz Prawda wygrał z dotychczasowym burmistrzem Piotrem Kozłowskim, Magnuszew: Wojciech Wachnik wygrał z Markiem Drapałą.

Powiat lipski: Solec nad Wisłą: Małgorzata Szymańska wygrała z Markiem Szymczykiem.

Powiat przysuski: Gielniów: Aneta Raczyńska wygrała z Władysławem Czarneckim, Odrzywół: Kamil Korycki wygrał z Marianem Kmieciakiem, Potworów: Marta Kaczor wygrała z Markiem Klimkiem, Przysucha: Adam Pałgan wygrał z Markiem Kiliankiem, Rusinów: Tomasz Neubauer wygrał z Marianem Wesołowskim. Powiat szydłowiecki: Chlewiska: Albert Kijak wygrał z Waldemarem Sowińskim, Szydłowiec: Artur Ludew wygrał z Agnieszką Górską.

Powiat grójecki: Grójec: Dariusz Gwiazda wygrał z Karolem Biedrzyckim, Mogielnica: Robert Lipiec wygrał w drugiej turze z Tomaszem Rutkowskim, Nowe Miasto nad Pilicą: Barbara Gąsiorowska wygrała z Mariuszem Dziubą, Warka: Tomasz Rawski wygrał z Dariuszem Gizką.