Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Radomskie

Dwóch nietrzeźwych kierujących doprowadziło do zderzenia

poniedziałek, 29 kwietnia 2024 11:29 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W niedzielę na terenie gminy Jedlińsk doszło do zderzenia 2 pojazdów. Obaj kierujący byli nietrzeźwi i obaj mają sądowe zakazy kierowania pojazdami. Natomiast pasażerka jednego z aut była poszukiwana. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w niedzielę (28.04) ok. godz. 21.30 otrzymał informację o wypadku 2 pojazdów w miejscowości Piaseczno (gm. Jedlińsk). 35-latek kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Ford, za którego kierownicą siedział 58-latek. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły 2 pasażerki Fiata.

Policjanci przeprowadzający czynności na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości uczestników i okazało się, że obaj kierowcy są nietrzeźwi, a dodatkowo mają sądowe zakazy kierowania pojazdami. 35-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Radomiu obowiązujący do 2025 roku. Natomiast 58-latek miał około 2 promile alkoholu w organizmie, a jakby tego było mało ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Radomiu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło również na jaw, że 32-letnia pasażerka jednego pojazdów jest poszukiwana. Kobieta miała możliwość opłacenia grzywny i po okazaniu dowodu wpłaty na rachunek bankowy sądu została zwolniona do domu.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku i wyjaśniają wszystkie jego okoliczności. Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za kierowanie autem po alkoholu i niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.