Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Szydłowiec

Policjanci z Szydłowca zlikwidowali uprawę konopii

wtorek, 21 maj 2024 08:50 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Szydłowieccy kryminalni zlikwidowali uprawę konopi w mieszkaniu na terenie Szydłowca. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z mężczyzn został zwolniony, drugi tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Szydłowieccy policjanci z Wydziału Kryminalnego weszli do mieszkania jednego z bloków na terenie Szydłowca. W mieszkaniu policjanci ujawnili blisko 100 gramów gotowego suszu ziela konopi, 240 gramów amfetaminy, ponad 1,5 gramów kefedronu, 2 jednostki broni myśliwskiej oraz amunicję. W pokoju policjanci ujawnili uprawę konopi w różnych fazach wzrostu. Funkcjonariusze przejęli 45 krzewów odurzającej rośliny, z których można było uzyskać ponad 990 gramów suszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 62 tysiące złotych.

W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby (47 i 37 lat). Młodszy z mężczyzn mieszkaniec powiatu szydłowieckiego po wykonanych czynnościach został zwolniony. Wobec starszego, mieszkańca Szydłowca Sąd Rejonowy w Szydłowcu zastosował już areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu pod nadzorem Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szydłowcu.

Teraz 47-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.