Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

Końskie

Rondo w Końskich prawie gotowe

środa, 22 maj 2024 15:25 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dobiegają końca prace związane z przebudową skrzyżowania ulic: Piłsudskiego, Granata, Odrowąża, Mieszka I oraz Zamkowej w Końskich. Pojawiła się tu już nowa organizacja ruchu.

Skrzyżowanie ulic: Piłsudskiego, Granata, Odrowąża, Mieszka I oraz Zamkowej znajduje się w samym centrum Końskich i sąsiaduje z niedawno zrewitalizowanym rynkiem. Przebudowa rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku, bo prac do wykonania było tu bardzo dużo, przypomina burmistrz Krzysztof Obratański.

Województwo nie było jednak zainteresowane prowadzeniem tu kosztownych robót. Dlatego konecki samorząd, po uzyskaniu niezbędnych zgód, sam zdecydował się przeprowadzić konieczne prace.

Obecnie większość prac na skrzyżowaniu i drogach dojazdowych już została wykonana. Kierowcy jeżdżą po nowej nawierzchni, zmieniła się też organizacja ruchu. Po przebudowie powstało tu rondo.

Zgodnie z planem przebudowa skrzyżowania w centrum Końskich ma zostać zakończona na początku czerwca. Koszt zadania to 6,4 mln zł, z czego 4 mln to wsparcie rządowe.