Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

SPORT

Kolejny krok do budowy hali

czwartek, 22 października 2015 14:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom24.pl
Weronika Chochoł
Budowa hali sportowej coraz bliżej! Dziś rozpoczęła się procedura przetargowa. Prezydent Radomia Radosław Witkowski podczas briefingu prasowego wyjaśnił, co to oznacza.
- Dziś wysyłamy do Biuletynu Komisji Europejskiej treść nieograniczonego przetargu w trybie Zaprojektuj i buduj. Komisja Europejska poinformuje nas, ze mozemy ogłosić przetarg i w przyszłym tygodniu zrobimy to na stronach MOSiRu. - informuje Radosław Witkowski, a wiceprezydent Konrad Frysztak dodaje: - To otwiera procedurę rozpoczęcia przetargu. Jest to techniczne wykonanie czynności nalożonych przepisami Unii Europejskiej.

Prezydent miasta przypomniał także o tym, jakie plany ma Radom w związku z powstaniem hali widowiskowo-sportowej.

Świetlana przyszłość stoi także przed stadionem Radomiaka. Miejsca dla VIP-ów, prasy, czy innych służb niezbędnych przy organizacji imprez sportowych, to tylko kilka elementów tworzących stadion:

Kolejnym krokiem w budowie hali i stadionu będzie ogłoszenie przetargu na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, po odpowiedzi Komisji Europejskiej.

W pierwszym etapie powstać ma hala mieszcząca 5 tysięcy widzów, a także stadion z dwoma pierwszymi trybunami: krytą na 3,5 tys i drugą na 2 tys miejsc. Pierwszy etap budowy ma zakończyć się w 2018. - Liczę na to, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku na Struga 63 będziemy widzieć już pracowników firmy wykonawczej i maszyny budowlane, które przystąpią do realizacji tej ważnej dla naszego miasta inwestycji. Liczę również na to, że sezon 2018/2019 nasze drużyny: siatkarska, koszykarska i piłkarze Radomiaka rozpoczną już na nowych obiektach. - powiedział prezydent Witkowski.