Patron dnia: św. Florian, żołnierz, męczennik
Dziś jest: Sobota, 04 maja 2024

Czarni w ćwierćfinale Pucharu Polski!

środa, 04 stycznia 2017 19:34 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom pokonali TSV Sanok 3:0 w meczu VII rundy Pucharu Polski. Radomianie awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.

Mecz nie był tak łatwy, jak można było się spodziewać. Pierwszoligowy TSV Sanok postawił Czarnym trudne warunki. Początek meczu był wyrównany. Gra „punkt za punkt” toczyła się do wyniku 9:9. Po chwili gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Kilka skutecznych zagrań i TSV Sanok prowadził 15:11. Czarni rzucili się do odrabiania strat i wyrównali stan meczu na 18:18. Końcówka należała do radomian, którzy wygrali pierwszego seta 25:22.

Drugiego seta lepiej zaczął zespół z Sanoka. Skuteczne ataki Wierzbickiego i Rusina sprawiły, że gospodarze prowadzili 8:5. Kilka piłek wystarczyło, żeby Czarni wyrównali i ponownie rozpoczęli serię „punkt za punkt”. Przy stanie 13:13 TSV Sanok atak Frankowskiego, as Łaby i błąd w ataku Fornala sprawiły, że gospodarze wyszli na prowadzenie 16:13. Czarnym udało się wyrównać dopiero przy stanie 20:20. Końcówka drugiego seta to siatkówka na najwyższym poziomie. Gdy radomianie wyszli na prowadzenie 23:22 dwa asy serwisowe posłał Łaba. Przy piłce meczowej nie wytrzymał jednak presji i zagrał w siatkę. W grze na przewagi lepsi okazali się Czarni, którzy wygrali 27:25.

W trzecim secie radomianie pokazali różnicę klas. Szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Duża w tym zasługa Jakuba Ziobrowskiego, który przy stanie 12:10 dla Czarnych zagrał dwa asy serwisowe, a dwa kolejne sprawiły dużo problemów gospodarzom. Seta zakończył nieudany atak Rusina. 25:20 i 3:0 dla Cerrad Czarnych Radom.

W kolejnej rundzie Czarni zagrają z Jastrzębskim Węglem, który pokonał 3:0 BBTS Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się w środę (11 stycznia) w Jastrzębiu-Zdroju.