Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

ROSA nie dała się złamać

sobota, 16 grudnia 2017 21:55 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 96:80 dla ROSY Radom zakończył się wyjazdowy mecz z drużyną BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Było to spotkanie zaległej 1. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Początek meczu zdecydowanie należał do ROSY. Raz za razem na kosz rywala sunęły ataki, do których bardzo wyraźny sygnał dali: Patrik Auda i Michał Sokołowski, trafiając z dystansu. Stal nie mogła zdobyć prowadzenia i coraz bardziej oddawała pole. To dodało ognia Radomskim Smokom. W pewnym momencie pierwszej kwarty wysunęli się nawet na szesnastopunktowe prowadzenie.

Druga kwarta zdecydowanie należała do stali. Tym razem ostrowianie grali jak natchnieni, a ROSA długo nie mogła odzyskać właściwego rytmu. Radomianom nie udało się odzyskać formy przed przerwą.

Druga połowa meczu przyniosła prawdziwe starcie charakterów. Obie drużyny walczyły o punkty z pełną determinacją, jednak czwartą kwartę znów zdominowali goście, doprowadzając do nawet dwunastopunktowej przewagi. Gospodarze starali się jeszcze odrobić straty, ale pewność radomian w ataku przyniosła im zwycięstwo.

Radomianie zdominowali podkoszową walkę. Zagrali też na dobrym procencie rzutów z dystansu i bardzo rzadko mylili się przy próbach z linii rzutów wolnych.

BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI – ROSA RADOM 80:96 (15:29, 23:15, 28:26, 14:26)

Stal: Skifić 14 (3), Johnson 11 (2), Chyliński 8 (2), Majewski 6 (2), Łapeta 0 oraz Richardson 18 (3), Kostrzewski 7, Ochońko 6, Surmacz 5 (1), Pinkey 5.

ROSA: Auda 21 (1), Sokołowski 20 (3), Punter 16 (3), Szymkiewicz 9 (1), Zaytsev 5 (1) oraz Harrow 11 (1), Zegzuła 10 (2), Szymański 4, Piechowicz 0.