Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Trzy punkty dla Radomiaka

niedziela, 18 marca 2018 09:50 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 2:1 zakończył się wyjazdowy mecz 22. kolejki II ligi Radomiaka. Zieloni pokonali ROW Rybnik.

W pierwszej połowie Zieloni zdominowali przeciwnika, a przewagę udało się udokumentować już na samym początku meczu. Jakub Wróbel w sprytny sposób pokonał bramkarza ROW-u strzałem piętą i dał prowadzenie Radomiakowi. Później podopieczni trenera Jerzego Cyraka mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale czujny w bramce był Kacper Rosa.

W drugiej połowie coraz bardziej widać było zmęczenie w grze Radomiaka. ROW doprowadził do wyrównania za sprawą Sebastiana Musiolika w 63. minucie. Ambitna i waleczna gra Zielonych pozwoliła jednak odnieść zwycięstwo. Najpierw blisko strzelenia gola był Jakub Wróbel, który trafił w poprzeczkę. Chwilę później na boisku zastąpił go Jakub Rolinc i było to prawdziwe wejście smoka. Czeski napastnik po świetnej akcji zespołu wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Jego gol dał Radomiakowi cenne zwycięstwo.

Radomianie dzięki zwycięstwu w Rybniku awansowali na pozycję wicelidera. Przed Wartą i ŁKS-em zaległe mecze, ale na ten moment Zieloni ustępują tylko ekipie z Jastrzębia.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Gwardią Koszalin. Mecz w niedzielę, 25 marca o godz. 14:00.

ROW 1964 Rybnik 1-2 Radomiak Radom: Sebastian Musiolik 63 - Jakub Wróbel 5, Jakub Rolinc 88

ROW 1964: 1. Kacper Rosa - 21. Krystian Kujawa (90, 7. Marek Krotofil), 15. Szymon Jary, 11. Dawid Gojny - 24. Dawid Kalisz, 9. Mariusz Muszalik (46, 6. Bartłomiej Wasiluk), 13. Kamil Spratek, 23. Robert Tkocz, 86. Sebastian Musiolik, 4. Paweł Jaroszewski - 89. Przemysław Brychlik.

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 25. Mateusz Zając - 9. Leândro (90, 8. Patryk Winsztal), 75. Matthieu Bemba, 23. Simón Colina (69, 16. Dawid Jabłoński), 10. Peter Mazan, 7. Damian Szuprytowski (82, 18. Chinonso Agu) - 12. Jakub Wróbel (74, 22. Jakub Rolinc).