Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Asseco pokonane, ROSA na piątkę

niedziela, 22 kwietnia 2018 21:00 / Autor: Weronika Chochoł

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Energa Basket Ligi ROSA Radom wygrała na własnym parkiecie 89:74 z Asseco Gdynia i uplasowała się na piątym miejscu w tabeli. W pierwszej w play-offs "Radomskie Smoki" zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski – Stelmetem Enea BC Zielona Góra.

Mecz nie należał do łatwych. ROSA wygrała pierwszą kwartę (18:12), jednak druga część spotkania należała do gości. Gdynianie byli świetni w ofensywie i zdobyli aż 27 punktów. Finalnie do przerwy Asseco prowadziło dwoma punktami (39:37).

Po przerwie Radomskie Smoki weszły na boisko z ogniem. Gospodarze odrabiali straty, by finalnie tę część meczu skończyć z punktem przewagi. Natomiast czwarta kwarta była wisienką na torcie. Gospodarze rzucili aż 33 punkty i zapewnili sobie zwycięstwo w meczu i piąte miejsce w tabeli.

ROSA Radom - Asseco Gdynia 89:74 (18:12; 19:27; 19:16; 33:19)

ROSA: Sokołowski 16, English 13, Harrow 9, Harrow 8, Szymański 3 oraz Zajcew 17, Auda 10, Szymkiewicz 6, Zegzuła 5, Piechowicz 2.

Asseco: Witliński 22, Garbacz 13, Szubarga 11, Żołnierewicz 9, Wyka 9, Ponitka 6, Szczotka 4, Jankowski 0, Itrich 0, Put 0, Kamiński 0.