Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Inne

Brąz na Mistrzostwach Polski, wkrótce Mistrzostwa Europy. Sukcesy radomskiego snookerzysty

wtorek, 03 marca 2020 11:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Mateusz Nowak
Weronika Chochoł

Radomianin Bartosz Utkowski zajął trzecie miejsce na rozegranych w miniony weekend w Lublinie Otwartych Mistrzostwach Polski w Snookerze. Za tydzień zawodnik będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Portugalii.

Bartosz Utkowski ma 20 lat, jest absolwentem IV LO im. dra T. Chałubińskiego. Obecnie studiuje informatykę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Trenuje pod okiem Mateusza Nowaka.

"Brązowe" dla Bartosza XXVIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Snookerze rozpoczęły się w czwartek, 27 lutego. Po dwóch meczach wygranych i jednej porażce Bartosz Utkowski przeszedł do fazy pucharowej, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. W pierwszym meczu fazy pucharowej (1/16) pokonał Piotra Murata z Lublina, a w ćwierćfinale Bartłomieja Różańskiego z Kalisza. Oba pojedynki zakończyły się wynikiem 4:3 dla radomskiego snookerzysty. W półfinale Utkowski musiał uznać wyższość Mateusza Baranowskiego, wcześniej dwukrotnego mistrza Polski. W finale Mistrzostw Polski Mateusz Baranowski przegrał ze świetnie grającym Antonim Maxem Kowalskim 4:6.

- To, że znalazłem się w półfinale, to dla mnie duże osiągnięcie. Zwłaszcza, że moja gra w tych mistrzostwach nie była najlepsza. Czasami brakowało dokładności – mówił po zakończonym meczu.

Zakończenie mistrzostw nie oznacza zakończenia rywalizacji. W najbliższą sobotę, 7 marca Bartosz Utkowski weźmie udział w organizowanych przez EBSA (European Billiards & Snooker Association) Mistrzostwach Europy w Snookerze, które odbędą się w Portugalii. Powołanie do kadry Polski U21 Utkowski otrzymał w połowie stycznia. Radomianin będzie jednym z 9 polskich zawodników, którzy wezmą w nich udział i jednym z sześciu Polaków, którzy wystartują w kategorii U-21. Łącznie w tej kategorii walczyć będzie 98 zawodników z 32 krajów.

Bartosz Utkowski wystartuje także w Mistrzostwach Europy w odmianie 6 REDS. Udział w tych rozgrywkach potwierdziło do tej pory 122 zawodników z 35 krajów.