Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Siatkówka

PlusLiga wróci... latem?

poniedziałek, 30 marca 2020 09:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. FIVB
Michał Kaczor

Siatkarze i siatkarki mogą wrócić do gry latem. Taką formułę zaproponował Artur Popko, pełnomocnik zarządu PLS.

Artur Popko zaproponował letnie rozgrywki w programie "7 Strefa". Mają one dotyczyć zarówno PlusLigi jak i TauronLigi.

– Zakładamy stworzenie letnich rozgrywek dla naszych klubów obu najwyższych lig, mamy zresztą już potwierdzone zainteresowanie i chęć udziału naszych klubów. W tej chwili tworzone są wszystkie niezbędne regulaminy, zasady, by móc wystartować z walką w wakacje - powiedział Artur Popko.

Rywalizacja miałaby się odbyć na plaży w drużynach po cztery osoby. Oczywiście warunkiem koniecznym jest ustanie epidemii koronawirusa.

- O jaką formę rywalizacji nam chodzi? Graliśmy kilka razy w nietypowych turniejach na plaży i chcemy ten pomysł rozwinąć w Polsce. Chodzi o zespoły, które będą rywalizować po cztery osoby, a nie po dwie, jak to się odbywa w klasycznej odmianie beach volleya - tłumaczy Popko.

Przychylnie do tej propozycji odniósł się Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

– To świetny pomysł, szczególnie teraz, gdy koronawirus zabrał graczom dwa miesiące nie tylko rywalizowania, lecz także trenowania. Biorąc jeszcze pod uwagę niepewność tego, co będzie działo się w sezonie kadrowym, to taka szansa na pracę, granie dla wielu naszych siatkarzy i siatkarek może okazać się wielką szansą na to, by lepiej przygotować się do następnego sezonu. Poza tym zapewne nasi kibice będą spragnieni meczów na żywo, więc i dla nich to powinna być gratka - mówi Paweł Zagumny.

Szczegóły mamy poznać po ustaniu epidemii.

Zapraszamy do nas: