Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

SPORT

Radomskie Centrum Sportu: Prace trwają, są również „buble”

poniedziałek, 25 maj 2020 16:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/RadomskieCentrumSportu
Weronika Chochoł

Trzeba częściowo zdemontować trybunę północną, wymienić niektóre elementy, a także rozwiązać problemy z wodami gruntowymi, które zalewają teren budowy. Mimo to, termin wykonania inwestycji to nadal styczeń przyszłego roku. 

Informację na temat zaawansowania prac na terenie Radomskiego Centrum Sportu przekazał podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Miejskiej dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński. Jak poinformował, kończą się prace przy suchych tynkach, trwa również uzupełnianie braków w instalacji elektrycznej. Trwają prace przy układzie drogowym, będą one zakończone w momencie, gdy dokończone zostaną prace przy zbiorniku przeciwpowodziowym w pobliżu trybuny północnej stadionu. Jak zapewnia Mateusz Tyczyński, wszystkie te prace mieszczą się w harmonogramie.

Rozpoczynają się również prace na stadionie. I tutaj zaczynają się schody - konieczny jest częściowy demontaż trybuny północnej w celu zagęszczenia podłoża i wymiany niektórych elementów - mówi Mateusz Tyczyński - dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia:

 

- Jeśli chodzi o halę można mówić o dużym zaangażowaniu w prace. Na każdym poziomie i na różnym etapie prace się toczą - zauważa Łukasz Podlewski - przewodniczący doraźnej komisji ds. Radomskiego Centrum Sportu i zauważa: - niestety, w piwnicach cały czas zalega woda, a wręcz trzy metry poniżej poziomu zero ta woda cały czas przez fundamenty przecieka. Wokół hali ma powstać mur oporowy. Przedstawiciel wykonawcy zapewnia, że jeżeli wykonawca upora się z wodą, te pięć, szczęść miesięcy wystarczy, by otworzyć halę: 

 

 

Do tej pory podpisane zostały dwa aneksy, które zwiększyły kwotę zamówienia o prawie 2,2 miliony złotych.  Zdaniem radnych, wiele wad, które ujawniono wynika nie z winy poprzedniego wykonawcy, ale ze złego zabezpieczenia placu budowy podczas wstrzymania prac. Szczegóły dotyczące wad i usterek ujawnionych na placu Radomskiego Centrum Sportu przedstawił radny Łukasz Podlewski: 

 

Hala widowiskowo-sportowa miała być gotowa w listopadzie 2018 roku, natomiast zakończenie stadionu początkowo planowano na luty 2019 roku. Firma Betonox Construction na zrealizowanie tej inwestycji ma czas do 15 stycznia 2021. Jak zapewniają władze Radomia, póki co termin ten nie ulega zmianie.