Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Piłka nożna

Kary finansowe dla Radomiaka Radom

środa, 15 grudnia 2021 17:27 / Autor: Radosław Mizera
foto: www.radomiak.pl
Radosław Mizera

To efekt bójki pseudokibiców z pracownikami ochrony w czasie sobotniego meczu z Lechem Poznań.

Komisja Ligi PKO BP Ekstraklasy poinformowała, iż w związku ze zdarzeniami podczas meczu PKO Bank Polski Ekstraklasy Radomiak Radom - Lech Poznań, postanowiła nałożyć na klub Radomiak Radom karę pieniężną w wysokości 30 tys. złotych oraz karę zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w czterech następnych meczach w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ta kara liczona jest od meczu z Legią Warszawa.

Policja zatrzymała już osiem osób, które są podejrzewane o pobicie pracowników ochrony w czasie sobotniego meczu. Mężczyźni nie pozwolili ochroniarzom zdjąć z trybun obraźliwego baneru skierowanego pod adresem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. W efekcie doszło do bójki. Pracownicy ochrony trafili do szpitala. Policja informuje, że to nie koniec zatrzymań.

Wszyscy zatrzymani są w wieku od 18 do 39 lat. Prokuratura postawiła zarzuty sześciu mężczyznom, pięciu z nich trafiło do aresztu tymczasowego na okres dwóch miesięcy. Oni nie przyznawali się do winy i odmówili składania zeznań. Zarzuty dotyczą pobicia oraz wtargnięcia na murawę. Może za to grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani są z Radomia lub okolic Warszawy.