Czarni przełamali wreszcie złą passę

środa, 03 stycznia 2024 09:36 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Siatkarze Enea Czarnych Radom od zwycięstwa rozpoczęli zmagania na parkietach PlusLigi w 2024 roku! We wtorek, 2 stycznia podopieczni Waldo Kantora w ramach 14. kolejki, pokonali przed własną publicznością zespół Barkomu Kazhany Lwów 3;1! Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący WKS-u, Nikola Meljanac!

Dla obu drużyn wtorkowy mecz w hali Radomskiego Centrum Sportu, był szansą na przełamanie serii ostatnich porażek w lidze.

Z wysokiego "C" pojedynek w hali Radomskiego Centrum Sportu rozpoczęli Wojskowi. Podopieczni Waldo Kantora niesieni dopingiem własnych kibiców zwyciężyli w dwóch pierwszych odsłonach. Radomianie premierowego seta wygrali 25:19, a w chwilę później w bardzo przekonujący sposób pokonali Barkom 25:14. Kiedy wydawało się, że następna odsłona pojedynku będzie jedynie "formalnością", wówczas siatkarze z Lwowa udowodnili, że nie zamierzają oddać tego spotkania bez walki. Barkom zwyciężył w trzeciej partii 25:21 i wciąż liczył się w grze o końcowy sukces.

Ostatnie słowo w tym starciu należało jednak do siatkarzy Enea Czarnych Radom. Wojskowi ku uciesze własnych fanów, zwyciężyli w czwartym secie 25:18, a w całym pojedynku 3:1! Było to pierwsze ligowe zwycięstwo klubu z Radomia na nowym obiekcie w hali Radomskiego Centrum Sportu! Jednocześnie Wojskowi zapisali na swoje konto bezcenny komplet punktów, dzięki któremu zniwelowali straty do KGHM Cuprum Lubin (15. miejsce w tabeli) oraz GKS-u Katowice (14. miejsce).Teraz przed drużyną Enea Czarnych Radom przygotowania do starcia na terenie Cuprum. Mecz odbędzie się w poniedziałek (8 stycznia) o godzinie 17:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.