Gorzka porażka Radomiaka

sobota, 10 lutego 2024 18:51 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Radomiak Radom przegrał z Cracovią 0:6. Mecz 20 kolejki sezonu 2023/24 PKP BP Ekstraklasy rozegrany został na wyjeździe w sobotę, 10 lutego 2024 roku.

Cracovia - Radomiak Radom 6:0 (3:0)
Bramki: 8. Jaroszyński, 18. Kallman, 32. Abramowicz (s.), 62. Makuch, 65. Atanasov, 90+1 Jaroszyński.

Cracovia: Madejski - Kakabadze (70. Bochniak), Ghita, Hoskonen, Skovgaard - Jaroszyński, Rakoczy, Sokołowski (63. Atanasov), Knap (63. Oshima) - Kallman (85. Bzdyl), Makuch
Radomiak: Kobylak - Grzesik, Cichocki, Cestor (66. Vušković), Abramowicz - Vagner Dias (46. Okoniewski), Luizao (66. Machado), Donis (66. Kaput), Wolski, Semedo (81. Leandro) - Rocha

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)

Żółte kartki: 34. Ghita, 57. Donis, 81. Skovgaard, 85. Atanasov, Luizao.

W 2 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał Leonardo Rocha, który został usunięty z boiska. W 18 minucie Cracovia zdobyła już dwie bramki, w 32 minucie było już 3:0 dla zawodników Cracovii.

Po przerwie trener Zielonych Maciej Kędziorek zdecydował o zmianie. Za Vagnera Diasa wszedł Krystian Okoniewski. W 62 minucie bramkę strzelił Makuch, a w 65 Atanasov i było już 5:0. W 66 minucie meczu trener drużyny Radomiaka przeprowadził trzy zmiany: za Christosa Donisa wszedł Michał Kaput, za Luizao wszedł Luis Machado, a za Mike'a Cestora na boisko wybiegł Luka Vušković. Niestety to także nie pomogło drużynie Zielonych. W 86 minucie Michał Kaput otrzymał czerowną kartkę i opuścił boisko. Na koniec, już w 91 minucie gola dla Cracovii strzelił Jaroszyński. Radomianie zakończyli mecz w dziewiątkę i z wynikiem 0:6.