Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

Audycje Radiowe

Wójt Kmieciak: rozpoczynamy największe inwestycje w historii naszej gminy

środa, 14 września 2022 13:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Do 2024 roku gmina Odrzywół w powiecie przysuskim planuje przeznaczyć na inwestycje 33 mln złotych. Właśnie rozstrzygnięto jeden z pierwszych przetargów na budowę zbiornika wodnego "Wysokin". Prace ruszą na wiosnę przyszłego roku. Rozmawialiśmy o tym z wójtem gminy Marianem Kmieciakiem. 

Do budowy zbiornika wodnego władze gminy przygotowywały się od kilku lat. - Do przetargu wpłynęły cztery oferty. Wygrało konsorcjum firm z Kielc i Warszawy. Koszt prac będzie opiewał na ok. 13 mln złotych - powiedział wójt Marian Kmieciak. Roboty rozpoczną się prawdopodobnie na wiosnę 2023 r. Zbiornik będzie miał funkcję retencyjną z możliwością małej rekreacji. Jego powierzchnia będzie wynosiła 7 hektarów.

Urząd Gminy planuje ogłosić przetarg dotyczący modernizacji i przebudowy oczyszczalni ścieków w Odrzywole. Wójt Kmieciak powiedział, że pierwszy przetarg z początku roku przypadł na okres największych wzrostów cen stali i materiałów, co spowodowało wzrost cen przetargowych do ponad 15 mln zł. - Liczymy na ustalenie kwoty robót na poziomie 11 mln zł - powiedział gość Radia Plus Radom. Cały obiekt będzie zmodernizowany i rozbudowany. Ponadto zostaną wymienione urządzenia na energooszczędne. Inwestycja umożliwi zagospodarowanie w pełni ścieków z Kłonny, w przyszłości z Kamiennej Woli oraz ścieków dowożonych z pozostałej części gminy.

Z wójtem Marianem Kmieciakiem rozmawiał Radosław Mizera:

A. Kosztowniak pod info