Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

ŚDM: Czy pielgrzymi są bezpieczni?

wtorek, 17 listopada 2015 09:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Biuro Prasowe ŚDM Kraków 2016
Weronika Chochoł
W związku z atakami terrorystycznymi w Paryżu, Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży uspokaja: Jesteśmy w stałej współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Ataki terrorystyczne w Paryżu wzbudziły wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. KO ŚDM przedstawił komunikat dotyczący bezpieczeństwa podczas tego największego spotkania młodych w Krakowie: "Regularnie przedstawiciele Komitetu spotykają się z Policją na szczeblu wojewódzkim, jak i odpowiednimi służbami na poziomie Miasta. W pracach przygotowawczych biorą udział przedstawiciele Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz szefowie Miejskiego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Zespoły te otrzymują od Komitetu Organizacyjnego wszystkie potrzebne informacje dotyczące przebiegu wydarzeń centralnych, ich lokalizacji oraz szacowanej liczby uczestników."

Jak zapewniają organizatorzy wizje lokalne miejsc głównych celebracji i katechez, odbywają się od wielu miesięcy. "Biorą w nich udział m.in.: przedstawiciele Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Ministerstwa Obrony Narodowej. Bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży jest priorytetem, w związku z tym zasadnicza część informacji ma status poufny."

Sekretarz generalny KO ŚDM - ks. Grzegorz Suchodolski przypomina: - W zaistniałej sytuacji musimy zachować się jak każdy dojrzały obywatel i chrześcijanin – solidaryzujemy się ze wszystkimi ofiarami terroryzmu na świecie. Jako wierzący zapewniamy o naszej modlitwie.

W sobotę w mediach społecznościowych ŚDM rozpoczęła się akcja modlitewna w intencji ofiar zamachów i pokoju na świecie. Wolontariusze i uczestnicy Światowych Dni Młodzieży modlą się o pokój na świecie, a ich hasłem przewodnim są słowa „pray for peace”.