Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Złotówka na ŚDM

poniedziałek, 30 listopada 2015 15:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ks. Daniel Glibowski
Weronika Chochoł
Jedna złotówka to niewiele. A co, jeśli zbierze się ich tyle, ilu mieszkańców liczy parafia? Być może ktoś, kogo nie stać na wyjazd, będzie mógł wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Akcja "1zł na ŚDM" nadal trwa, a jej rezultaty cieszą.
Młodzież z parafii św. Brata Alberta na Prędocinku, podobnie jak młodzi ludzie z innych kościołów chcą pojechać na spotkanie z papieżem. Jednak koszt wyjazdu do Krakowa dla niektórych jest zbyt wysoki. Sposób na to, by jak najwięcej osób z parafii mogło wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży znalazła Izabela Kaczor – pomysłodawczyni akcji "1 zł na ŚDM":

Młodzież nie pozostaje dłużna ofiarodawcom. Pamięta o nich w modlitwie, o czym zapewnia ks. Daniel Glibowski z parafii św. Brata Alberta:

Akcja trwa już od dwóch miesięcy, a puszka – jak zapewnia Izabela Kaczor – jest dostępna przez cały czas. Ks. Daniel Glibowski nie ujawnia kwot, które zostały zebrane, jednak ma dla młodych parafian dobre wiadomości:

Akcja będzie trwała do samego wyjazdu młodzieży na spotkanie z Ojcem Świętym. Jeżeli zebranych pieniędzy będzie więcej niż potrzeba, to przeznaczone zostaną one na wyjazdy oazowe i rekolekcje, czyli dalszą formację młodych ludzi. Ksiądz Glibowski zachęca, aby jak najwięcej parafii włączyło się do akcji.