Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Przezłoci alumni

sobota, 06 maj 2017 15:19 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. al. M. Gamza/WSD Katowice
Jakub Szczechowski

Siódmy turniej, szóste złoto. To wyczyn alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Dziś w Katowicach wygrali Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej.

Mistrzowie pokonali w finale kolegów z Olsztyna 3:1. Droga do finału wiodła jednak przez ciężki półfinał z gospodarzami. Rok temu w Radomiu katowiczanie zajęli drugie miejsce. Teraz mieli apetyty na rewanż. Ostatecznie alumni WSD Radom  po ciężkim boju wygrali w tie-breaku 16:14. Zdaniem kapitana al. Pawła Zubka siłą jego drużyny jest przede wszystkim zespołowość.

Sukces kleryków przyjął z ogromną radością opiekun drużyny ks. Paweł Gogacz, który niestety nie mógł uczestniczyć w turnieju.

Po raz pierwszy siatkarskie złoto zawisło na szyi al. Patryka Karbownika z I roku.

O ile przed Patrykiem jeszcze wiele szans na kleryckie medale, o tyle był to ostatni turniej dla diakona Mateusza Nowaka. 27 maja przyjmie on święcenia kapłańskie.

W radomskim zespole zagrali: al. Paweł Zubek (kapitan), dk. Krzysztof Kołtunowicz, dk. Paweł Męcina, dk. Mateusz Nowak, al. Piotr Czyż, al. Michał Nachyła, al. Radosław Wąchocki, al. Patryk Karbownik. Gratulacje!

Za rok mistrzostwa rozegrane zostaną w Olsztynie,

[Tu] można obejrzeć galerię zdjęć al. M. Gamzy.