Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Benigna, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 20 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Wszyscy święci na balu w podstawówce

wtorek, 31 października 2017 14:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty czy św. Franciszek to tylko niektórzy święci, którzy pojawili się dziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 32 w Radomiu. W radomskiej podstawówce odbył się już tradycyjny Bal Wszystkich Świętych.

Bal rozpoczął się wspólną modlitwą. Później przyszedł czas na tańce i zabawy. Motywem przewodnim imprezy było hasło tegorocznego Dnia Papieskiego "Idźmy na przód z nadzieją". Celem imprezy nie jest walka z zachodnim Halloween, ale propagowanie polskich tradycji. - wyjaśnia Ewa Mężyk - opiekun szkolnego wolontariatu:

Uczniowie poważnie podeszli do balu. Chętnie przebrali się za świętych, znają ich biografie. Wiedzą również co to znaczy "być świętym":

W zorganizowanie balu angażują cię członkowie szkolnego wolontariatu. Jak mówi Julia Zychowska bal ma pokazać dzieciom radość, która powinna towarzyszyć Uroczystości Wszystkich Świętych. Wolontariuszka przekonuje również, że wolontariat może prowadzić do świętości:

 Sens Uroczystości Wszystkich Świętych przypomina ks. Krzysztof Nowosielski:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 32 nie jest jedyną placówką, która w ten sposób obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Podobne bale odbyły się m.in w Szydłowcu, Jedlni-Letnisku, Starachowicach czy w parafii św. Rafała na radomskim Ustroniu.