Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Niech będzie rodzinnie i kolorowo!

środa, 28 maj 2014 00:47 / Autor:

W najbliższą niedzielę świętują wszystkie dzieci, ale też całe rodziny. W całej Polsce, także w Radomiu odbędą się radosne Marsze dla Życia i Rodziny.

 

Radomskie święto rodzin rozpocznie się o godz. 15 Mszą Św. w kościele farnym. Po niej, czyli ok. godz. 16 wyruszy marsz. Uczestnicy będą szli ulicami: Rwańską, Żeromskiego, Traugutta, Piłsudskiego. Zatrzymają się na placu u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha. Tam wystąpią goście marszu, a także rozstrzygnięte zostaną konkursy dla dzieci i młodzieży: plastyczny i literacki. Następnie marsz przejdzie ul. Żeromskiego na Plac Corazziego. Na zakończenie imprezy wystąpi Orkiestra Grandioso.
Tegoroczny marsz odbędzie się pod hasłem "Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd". - W rodzinie wzrastają dzieci, młodzież, dla których powinno być ważne to w jakiej Polsce żyjemy, jakimi wartościami się kierujemy. Liczymy na to, że w rodzinach, poprzez wsparcie, które otrzymają od samorządów, władz, te wartości będą promowane i nasze życie będzie lepsze, przyjemniejsze i radośniejsze - mówi Robert Dominiczak z Ruchu Rodzin Nazaretańskich. 

- Dla mnie jako młodej mamy, która kilka lat temu założyła rodzinę, marsz ten jest manifestem wartości rodzinnych, tego co jest najważniejsze. Dzisiaj niekiedy rodzina w przestrzeni publicznej jest odrzucana. Powinniśmy udziałem w tym marszu wyrazić to, co jest dla nas najważniejsze. Chcemy również pokazać, jak ważne jest życie od poczęcia do naturalnej śmierci i stanąć w obronie tego życia, które w obecnych czasach też jest zagrożone. Zapraszamy serdecznie wszystkie małżeństwa z dziećmi, całe rodziny - zachęca Aneta Szczepanik ze Wspólnoty Samorządowej Miasta Radomia.

W ubiegłym roku dla rodziny pomaszerowało ok. 3 tys. osób Tegoroczny marsz organizują: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej oraz szereg radomskch wspólnot i stowarzyszeń. Patronem medialnym III Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Radio Plus Radom.

 

 

Program Marszu: 15.00 – 16.00 - Msza św. w kościele św. Jana (fara) ul. Rwańska.
16.00 - Formowanie kolumny marszowej /ul. Rwańska - obok kościoła farnego
16.00 - Rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny.
16.00 – 16.45 Przemarsz od kościoła farnego ulicami Rwańską i odcinkiem ulicy Żeromskiego - od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Traugutta, w ul. Traugutta w prawo do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, w lewo ul. Piłsudskiego do Placu Konstytucji 3 Maja.
16.45 – 17.25 - Plac u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha - Wystąpienia gości, ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego dla dzieci i młodzieży. Wręczenie dyplomów i nagród.
17.30 – Przejście ul. Żeromskiego na Plac Corazziego. Występ Orkiestry „Grandioso”. Rozwiązanie i zakończenie marszu.