Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Zapalmy świece w oknach w 15. rocznicę śmierci Papieża Polaka

czwartek, 02 kwietnia 2020 11:32 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RMizera/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca - apeluje kardynał Stanisław Dziwisz.

- Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa – mówi kardynał Stanisław Dziwisz zachęcając do modlitewnej jedności 2 kwietnia, w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Osobisty sekretarz Papieża Polaka apeluje o duchową łączność o godz. 21.37 i zapalenie o tej godzinie świec w oknach:

Kardynał Dziwisz apeluje, by o godz. 21.37 zjednoczyć się we wspólnej modlitwie za wstawiennictwem Jana Pawła II i prosić o ustanie pandemii koronawirusa. - Proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21.37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia – zachęca i apeluje o zapalenie świec w oknach na znak modlitewnej wspólnoty.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Sześć dni później, 8 kwietnia odbył się jego pogrzeb. Papieża Polaka pożegnały tłumy wiernych. W ceremonii w Watykanie uczestniczyło czterech królów, pięć królowych i ponad siedemdziesięciu prezydentów. Modlono się w kilku językach m.in. włoskim, polskim, niemieckim, a także suahili. 

Zapraszamy do nas: