Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radomscy neoprezbiterzy zawierzyli swoje kapłaństwo na Jasnej Górze

piątek, 05 czerwca 2020 14:05 / Autor: Weronika Chochoł
fot. @JasnaGoraNews
Weronika Chochoł

- Tu, na Jasnej Górze, pod opieką Matki Bożej chcemy bardzo mocno postanowić, że będziemy trwali przy Chrystusie. I tutaj na Jasnej Górze Matkę Bożą prosimy o pomoc, aby iść tą drogą wskazaną przez słowa świętego Pawła, ale również przez jego czyny - mówił do neoprezbiterów z diecezji radomskiej biskup Henryk Tomasik, podczas piątkowej pielgrzymki do Częstochowy. 

W minioną sobotę, 30 maja czterech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjęło święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Henryka Tomasika. Tradycyjnie jedną ze swoich mszy prymicyjnych postanowili celebrować w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Towarzyszyli im wychowawcy seminaryjni na czele z ks. Jarosławem Wojtkunem, rektorem seminarium. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks bp Henryk Tomasik. w swoim słowie zwrócił uwagę na to, jak ważne jest spojrzenie na Chrystusa dostrzegając dwa wymiary - Syna Bożego i Człowieka. Na drogę umiejętnego łączenia spraw Bożych z ludzkimi pokazuje - za liturgią - przykład świętego Pawła: 

Biskup Tomasik podkreślał wagę wytrwania z Chrystusem.

- Dzisiaj modlimy się o to, żeby nasi bracia neoprezbiterzy naprawdę szli tą drogą. To nie jest poezja, to nie są chwile wzruszeń... To realizm, aby w każdej sytuacji mówić: "Oto ja, niech mi się stanie według Twego słowa" i w ciszy trwać przy Chrystusie - jak Maryja - mówił Biskup Radomski: 

Podczas pielgrzymki biskup Tomasik przypomniał również słowo Ojca Świętego Jana Pawła II:  

 

Pielgrzymów na Jasnej Górze przywitał o. Sebastian Matecki, paulin pochodzący z Radomia.

- To radość, że przybywacie kochani kapłani z wychowawcami, aby tu zawierzać zdeponowane w was Chrystusowe kapłaństwo: 

Relację z sobotnich święceń kapłańskich znaleźć można tutaj

Zapraszamy do nas: