Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dramat przeżywany z udziałem tysięcy

środa, 16 października 2013 08:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Matki, które doświadczyły śmierci swego dziecka, potrzebują pomocy - przypomniał ks. Grzegorz Wójcik, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który celebrował Mszę świętą w kościele św. Rodziny w Radomiu. Okazją do wspólnej modlitwy był obchodzony 15 października Dzień Dziecka Utraconego. Po liturgii jej uczestnicy zapalili świece przy pomniku Maryi Matki Życia.

Wśród uczestników Mszy świętej była pani Aneta, która kilka dni temu straciła swoje dziecko. - Przyszłam, aby pomodlić się duszę mojego dziecka. Straciłam dar, na który długo czekałam. Nie wiem, czy pogodzę się z tym faktem. Towarzyszy mi żal i rozpacz, ale jest nadzieja, trzeba patrzeć do przodu - mówiła radomianka, która na wieczorną liturgię przyszła razem ze swoją koleżanką Anetą Skrzek. - Chciałam uczestniczyć w tej liturgii, modląc się za wszystkie dzieci utraconego. Nie dotknęło mnie to nieszczęście, ale dla wielu matek jest to z pewnością ciężkie i trudne przeżycie. Każdy cierpi na swój sposób. Ciężko jest zapomnieć o tym - powiedziała Aneta Skrzek.

Ks. Grzegorz Wójcik, kapelan Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który celebrował Mszę świętą powiedział, że najbardziej boli śmierć kogoś, z kim nie zdążyliśmy się jeszcze przywitać. Mówił, że w takiej sytuacji są rodzice, którzy utracili dziecko na skutek poronienia. - Doświadczają oni bólu rozstania z kimś, kogo twarz, osobowość, talenty czy radość życia mogą sobie jedynie wyobrażać - powiedział kapelan radomskiej lecznicy.

W Polsce każdego roku ok. 50 tys. rodzin doświadcza straty dziecka - ponad 40 tys. kobiet przeżywa poronienie, 2 tys. dzieci rodzi się martwe, a kolejne 5 tys. umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób i wypadków.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.