Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Módlmy się za kapłanów i o powołania kapłańskie

piątek, 18 lutego 2022 16:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Nowenna odbędzie się w racji przypadającej 12 marca 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Kuria diecezji radomskiej opublikowała komunikat biskupa radomskiego Marka Solarczyka.

- Jako wspólnota Kościoła Radomskiego, chcemy włączyć się w dzieło ogólnopolskiej modlitwy za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich. Proszę Czcigodnych Księży, aby wraz ze swoimi wspólnotami zaangażowali się w tą modlitwę w formienowenny, która rozpocznie się 3 marca, a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca br. - napisał biskup Marek Solarczyk.

Materiały pastoralno-liturgiczne do duszpasterskiego wykorzystania w trakcie nowenny można pobrać TU

Ich autorem jest ks. prałat Józef Niżnik, kustosz Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. - W tej nowennie zwracamy się w sposób szczególny do św. Andrzeja Boboli, gorliwego zakonnika, kapłana, pasterza, współpatrona Polski. 12 marca 2022 roku minie 400 lat od przyjęcia przez Niego święceń kapłańskich. Wiele razy doświadczaliśmy Jego orędownictwa, wierząc w jego przemożne wstawiennictwo przed Bogiem, pomni na wspomnienie przyjętych przez niego święceń kapłańskich, odwołując się do obecnych, trudnych czasów, potrzebujących zgody i jedności, biorąc wreszcie pod uwagę radykalizm życia św. Andrzeja, tak bardzo potrzebny jako przykład współczesnym powołanym, w czwartek 3 marca 2022 r. rozpoczniemy Nowennę za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski - pisze ks. prałat Józef Niżnik.