Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Tragiczny wypadek w Chorwacji. Wśród poszkodowanych mieszkańcy diecezji radomskiej

sobota, 06 sierpnia 2022 14:27 / Autor: Magdalena Król
fot. Ivana Brkić/Twitter
Magdalena Król

W sobotę, 6 sierpnia, w Chorwacji doszło do wypadku polskiego autobusu. W wypadku zginęło 12 osób, a ponad 30 jest rannych. Wśród uczestników pielgrzymki byli także mieszkańcy diecezji radomskiej.

W sobotę, 6 sierpnia, w Chorwacji doszło do wypadku polskiego autobusu. W wypadku zginęło 12 osób, a 30 jest rannych. Wśród uczestników pielgrzymki byli także mieszkańcy diecezji radomskiej.

Do wypadku doszło o godzinie 5:40 na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia. Autokar wyruszył w piątek z Częstochowy do Medjugorje. Pielgrzymkę zorganizowało Biuro Bractwa św. Józefa. Na pokładzie autokaru było 2 kierowców i 42 pielgrzymów, głównie z Sokołowa, Konina i Jedlni k. Radomia poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze.

Ponadto do pomocy służbom chorwackim zostali skierowani również polscy policjanci, którzy pełnią służbę w Chorwacji.

- Polscy policjanci pełniący służbę w Chorwacji zostali skierowani do pomocy służbom chorwackim. Policjanci polscy z Rijeki są na miejscu tragedii, a pełniący służbę w okolicach Zagrzebia skierowani zostali do szpitali, w których umieszczono rannych - poinformowała policja na Twitterze.

- W dniu dzisiejszym dotarła do nas wiadomość o wypadku polskiego autokaru jadącego z pielgrzymami do Medjugorie. Wśród pielgrzymów były także osoby z naszej diecezji. Wszystkich zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci, szczególnie teraz, gdy nasza diecezja pielgrzymuje w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę - mówił ks. Damian Fołtyn, rzecznik diecezji radomskiej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię w związku z wypadkiem w Chorwacji. Jej numer to +38 514 899 414.