Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Obchody Światowego Dnia Chorego

niedziela, 11 lutego 2024 13:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Biskup Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. w intencji chorych oraz ich opiekunów z okazji 32 Światowego Dnia Chorego. Msza św. była sprawowana w niedzielę, 11 lutego 2024 roku we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes w kaplicy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Na zakończenie chorzy przyjęli Sakrament Namaszczenia Chorych. 

Przed liturgią chorzy oraz ich rodziny i opiekunowie zgromadzeni 11 lutego 2024 roku w kaplicy pw. Matki Bożej z Lourdes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego odmówili wspólnie Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia, które poprowadził kapelan szpitala ks. Bogusław Dawidowicz. Przed rozpoczęciem liturgii bp. Marka Solarczyka powitała prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Bożenna Pacholczak:

Następnie Mszy św. przewodniczył bp radomski Marek Solarczyk, który witając zgromadzonych powiedział:

Człowiek chory niesie w sobie taką wyjątkową tajemnicę, właśnie tego czego nieraz my z boku nie jesteśmy w stanie do końca zrozumieć, pojąć. To wszystko co jest bogactwem jego przeżyć, doświadczeń. Ale jednocześnie tej tajemnicy, tej więzi, którą gdzieś tworzy, szuka, walczy, albo wręcz gdzieś gubi jeżeli chodzi o to co jest tajemnicą Boga. Bliskości Boga i opieki Boga. I dzisiaj właśnie tutaj jesteśmy, żeby się modlić wierząc, bo przecież tajemnica Matki Bożej objawiającej się w Lourdes jest takim wyjątkowym potwierdzeniem właśnie tego, że człowiek nie zostaje sam. Że Bóg wspiera, umacnia, prowadzi - mówił w homilii biskup radomski Marek Solarczyk

Na zakończenie Eucharystii bp Marek Solarczyk oraz kapelan MSS ks. Krzysztof Andaś nałożyli ręce na chorych, a następnie udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bp Marek Solarczyk podzielił się jeszcze z zebranymi w szpitalnej kaplicy refleksją:

Modlitwa jest wielkim umocnieniem i pomocą w chorobie mówili po liturgii chorzy i ich rodziny:

Tegoroczny Światowy 32 Dzień Chorego obchodzony jest pod hasłem: Nie jest dobrze, by człowiek był sam.