Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dzień Chorego w Radomiu

poniedziałek, 09 lutego 2015 15:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu wraz z Caritas Diecezji Radomskiej inaugurują kolejny rok akcji "Podaruj Kroplę Miłości". Obie strony zachęcają też o „dar serca dla chorych i ofiar wypadków”.

Ks. Robert Kowalski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas przypomniał, że od 2012 roku prowadzona jest kampania społeczna zachęcająca do honorowego krwiodawstwa pod hasłem: "Podaruj Kroplę Miłości". Są to akcje mobilne, przy użyciu specjalnych ambulansów oraz organizowane stacjonarnie, w siedzibach RCKiK lub w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach parafialnych.

- Krew jest najszlachetniejszym darem cząstki samego siebie. Tego leku nie da się niczym zastąpić, dlatego nie bądźmy obojętni - apeluje ks. Robert Kowalski.

Od 12 lutego 2012 roku do chwili obecnej zorganizowano 151 akcji poboru krwi. Ten cenny dar oddało 3594 osoby. - Dziękujemy wszystkim. Do dzisiaj pozyskaliśmy 1613 litrów krwi - poinformował Józef Waniek, dyrektor RCKiK w Radomiu.

Z kolei do udziału we Mszach świętych z okazji Światowego Dnia Chorego zachęca ks. Mirosław Bandos, kapelan szpitala miejskiego w Radomiu. - Z okazji tego dnia, ustanowionego przez św. Jana Pawła II, za papieżem Franciszkiem, chcemy zwrócić się do was wszystkich, którzy noszą ciężar choroby, jak również do wszystkich, którzy zawodowo i jako wolontariusze pracują w służbie zdrowia z zapewnieniem solidarności i dziękczynienia - powiedział ks. Bandos.

Dodał, że "ustanowienie przez św. Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele".

Z tej okazji księża kapelani radomskich szpitali zapraszają na Msze święte 11 lutego o godz. 9.30 w kaplicy Szpitala Psychiatrycznego (ul. Krychnowicka 1), godz. 10.00 w kaplicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego (ul. Tochtermana 1) i 13.00 w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (Radom-Józefów).

Zapraszamy do nas: