Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Rusza Diecezjalny Ośrodek Trzeźwości

piątek, 25 września 2015 20:46 / Autor:
Rusza Diecezjalny Ośrodek Trzeźwości
Ks. bp Henryk Tomasik poświęcił i otworzył dziś Ośrodek Trzeźwości Diecezji Radomskiej. Centrum ruchu trzeźwościowego mieści się przy parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Starokrakowskiej w Radomiu.

- Dzisiaj w szczególny sposób modlimy się o trzeźwość, trzeźwość naszego narodu, naszej diecezji, naszego miasta. Prosimy Pana Boga o pomoc potrzebną także tym, którzy potrzebują takiej ludzkiej pomocy ale przede wszystkim Bożego daru. Prosimy Pana Boga o pomoc dla nowego ośrodka trzeźwości, aby tutaj rzeczywiście dokonywało się uwielbienie Pana Boga i także ci, którzy potrzebują pomocy, aby mogli doświadczyć Bożej łaski i pomocnej dłoni w odbudowywaniu świątyni własnego serca - mówił w homili biskup radomski.

Ośrodek będzie stawiał na terapię, profilaktykę, a także pomoc duchową dla uzależnionych i ich rodzin. Nie chodzi tylko o nałóg alkoholizmu, ale także uwikłanie w narkotyki, dopalacze czy uzależnienie od internetu. Spotkania dla współuzależnionych odbywają się w czwartki o godz. 16.30, a dla uzależnionych w niedziele o godz. 16.00. W każdy poniedziałek od godz. 15 do 16 dyżuruje zaś terapeuta. Następna godzina należy do psychologa. We wtorki bezpłatnych porad udziela prawnik. To także inicjatywy modlitewne: każdego 25-go dnia miesiąca spotkanie modlitewne w intencji trzeźwości oraz comiesięczne dni skupienia. O misji Ośrodka Trzeźwości mówił nam diecezjalny duszpasterz trzeźwości i jednocześnie proboszcz parafii na Jeżowej Woli ks. Mirosław Kszczot.

Powstanie Ośrodka Trzeźwości Diecezji Radomskiej to bardzo dobra wiadomość dla osób uzależnionych, ich rodzin oraz pomagających w wychodzeniu z nałogów.

Z powstaniem ośrodka wiąże się też początek posługi w parafii sióstr Służebnic Przenajświętszej Krwi. W ośrodku będa pracowały trzy siostry, wśród nich s. Maria Lioba.