DIECEZJA RADOMSKA
25 KSM
poniedziałek, 12 października 2015 14:34 / Autor: Radosław Mizera

Radosław Mizera
Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży spotkali się w Krakowie, by świętować ćwierćwiecze reaktywacji organizacji.
Mszy św. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił Jbp Henryk Tomasik - przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. Podczas jubileuszowej gali ds. Dariusz Śmierzchalski – Wachocz wygłosił wykład okolicznościowy pt. „ Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wczoraj i dziś w aspekcie wyzwań”. Podczas uroczystości odczytany został list Prezydenta Polski P. Andrzeja Dudy skierowany do KSM i zaproszonych gości. - "Pragnę złożyć wyrazy uznania i podziękowanie za całe wielkie dobro, jakie stowarzyszenie wniosło w nurt polskiego życia społecznego podczas minionego ćwierćwiecza. Młodzieńcza energia i entuzjazm, w połączeniu z solidną formacją duchową i intelektualną, zawsze były szczególną wartością dla obywatelskiej wspólnoty" - napisał prezydent.
Tag:
CZYTAJ DALEJ
Spotkanie z Ritą, świętą kobietą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych
19 czerwca 2026, 20:32
2027 rok będzie w Końskich rokiem ks. Marcelego Prawicy
19 czerwca 2026, 15:01
40 lat jak jeden dzień
19 czerwca 2026, 13:10
Dziewięciu nowych magistrów teologii
19 czerwca 2026, 08:30
Sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę
18 czerwca 2026, 15:48
Kwadrans dla Pasterza (19 czerwca 2026)
19 czerwca 2026, 12:12
25 lat kapłaństwa
17 czerwca 2026, 10:46
Fundacja Kolbe organizuje Festyn Rodzinny
17 czerwca 2026, 08:57
Kwadrans dla Pasterza (12 czerwca 2026)
12 czerwca 2026, 14:29
Rozpoczynają się Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej
12 czerwca 2026, 17:46
Zakopywanie Ewangelii
08 czerwca 2026, 17:14
Boże Ciało - już jutro procesje z Eucharystią
03 czerwca 2026, 13:08




