DIECEZJA RADOMSKA
Najlepszy program dla młodzieży
Za najlepszy program dla młodzieży ze wszystkich rad Rycerzy Kolumba na świecie została nagrodzona rada im. Matki Bożej Częstochowskiej z Radomia.
Zwycięska rada Rycerzy Kolumba zorganizowała dwutygodniowy obóz ewangelizacyjny dla młodych osób z Ukrainy. Młodzież została przyjęta do domów radomskich Rycerzy na czas przebywania w Polsce.
Nagroda została przyznana podczas 136. Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. W Baltimore w stanie Maryland trwa 136. Najwyższa Konwencja Rycerzy Kolumba. Jest to trzydniowe spotkanie członków największej świeckiej organizacji katolickiej z całego świata. Spotkanie rozpoczęło się 7 sierpnia i potrwa do 9 sierpnia. W konwencji bierze udział także polska delegacja na czele z delegatem stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem i kapelanem stanowym Rycerzy Kolumba w Polsce abp. Wacławem Depo.
Rok 2017 był rekordowy pod kątem działalności charytatywnej - informuje Zakon Rycerzy Kolumba. Organizacja przekazała na cele dobroczynne ponad 185 mln dolarów, a sami członkowie organizacji spędzili łącznie ponad 75 mln godzin na służbie Kościołowi i lokalnym społecznościom.Na ten wynik złożyła się także postawa Rycerzy Kolumba w Polsce. Przypomnijmy, że w kwietniu zakończyła się peregrynacja relikwii św. Brata Alberta i obrazu "Ecce Homo". Duszpasterskiej inicjatywie największej na świecie katolickiej organizacji mężczyzn - towarzyszyła akcja charytatywna na potrzeby noclegowni sióstr albertynek. W sumie zebrano ponad 90 tys. złotych oraz wiele darów rzeczowych.
Zakon Rycerzy Kolumba to największa na świecie katolicka organizacja mężczyzn i ich rodzin, skupionych wokół idei miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce na prośbę św. Jana Pawła II.
Brat Albert Chmielowski był założycielem zgromadzenia braci albertynów i sióstr albertynek. Poświęcił się pomocy bezdomnym i opuszczonym, zakładał miejskie ogrzewalnie i przytuliska, domy dla sierot, kalek, starców i nieuleczalnie chorych. Św. Jan Paweł II beatyfikował go w Krakowie w 1983 r., a sześć lat później w Rzymie kanonizował. Relikwie Świętego znajdują się w Sanktuarium Świętego Brata Alberta Ecce Homo w Krakowie.