Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Triduum Paschalne z udziałem Biskupów Radomskich

wtorek, 04 kwietnia 2023 09:47 / Autor: Radosław Mizera
Triduum Paschalne z udziałem Biskupów Radomskich
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskupi Marek Solarczyk i Piotr Turzyński będą celebrować liturgie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Miejscem celebracji będą również kościoły w Przysusze, Paradyżu, Skaryszewie i Kałkowie-Godowie.

Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18.00 będzie przewodniczył w radomskiej katedrze biskup Marek Solarczyk.

W Wielki Piątek biskup Solarczyk uda się do sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli-Paradyżu. O godzinie 15.00 wierni będą się modlić koronką do Miłosierdzia Bożego i w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godzinie 16.00 celebrowana będzie Liturgia Męki Pańskiej.

W Wielką Sobotę biskup radomski będzie modlił się o godzinie 9.30 w kościele Chrystusa Króla w Radomiu razem ze wspólnotą neokatechumenalną a wieczorem o godzinie 20.00 w katedrze ONMP. Bp Marek Solarczyk w Niedzielę Zmartwychwstania będzie przewodniczył o 6.00 procesji rezurekcyjnej i Mszy świętej w kościele św. Piotra w Radomiu, natomiast o 12.30 liturgii w kościele katedralnym w intencji diecezji radomskiej.

Z kolei biskup Piotr Turzyński w Wielki Czwartek będzie się modlił w kościele Miłosierdzia Bożego w Przysusze, W Wielki Piątek w radomskiej katedrze, w Wielką Sobotę w kaplicy sióstr klarysek w Skaryszewie, a w Wielkanoc w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie.

Wcześniej, bo w najbliższy czwartek zostanie odprawiona kościele katedralnym o godzinie 10.00 Msza Krzyżma. W czasie liturgii księża odnowią przyrzeczenia kapłańskie. Pobłogosławione zostaną również oleje chorych, katechumenów i krzyżma. Używa się go przy sakramencie chrztu i bierzmowania, sakramencie kapłaństwa, przy dedykacji kościoła i ołtarza.