Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Cezary z Nazjanzu, pustelnik
Dziś jest: Wtorek, 25 lutego 2025

DIECEZJA RADOMSKA

Męski Różaniec i modlitwa za kapłana w Drzewicy

wtorek, 25 lutego 2025 09:33 / Autor: Marcin Prejs
Męski Różaniec i modlitwa za kapłana w Drzewicy
Marcin Prejs

Kolejny Męski Różaniec odbył się w Drzewicy. Tym razem mężczyźni w szczególny sposób otoczyli modlitwą ks. Mariusza Pałgana.

Ksiądz Mariusz Pałgan to wikariusz parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy. Od lat jest opiekunem duchowym i współtwórcą działającego tu Męskiego Różańca. – W swej posłudze wspiera świeckich liderów i prowadzi spotkania formacyjne oraz rekolekcje dla mężczyzn. Z okazji jego 50. urodzin członkowie grupy otoczyli swojego kapłana szczególną modlitwą – mówi Maciej Hubka, jeden z uczestników Męskiego Różańca.

W lutowym Męskim Różańcu wzięło udział ponad 30 osób, w tym również przedstawiciele innych grup parafialnych i mieszkańców miasta. Uczestnicy wydarzenia rozważali podczas modlitwy tajemnice chwalebne. Prezentem urodzinowym dla ks. Mariusza było utworzenie Margaretki, wspólnoty, która będzie się za niego modlić.

Dopełnieniem Męskiego Różańca było spotkanie formacyjne i omówienie planów działania grupy na zbliżający się okres Wielkiego Postu.