DIECEZJA RADOMSKA
Diabetycy będą pielgrzymować

Już po raz siódmy wyruszy z Drzewicy pielgrzymka diabetyków i osób niepełnosprawnych do bazyliki w Poświętnem.
Pielgrzymka zaplanowana została na najbliższą sobotę. Jej uczestnicy pokonają trasę około 16 km. Nie wszyscy jednak przejdą ją całą. Jak wyjaśnia Włodzimierz Pomykała, prezes drzewickiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, niektóre osoby, głównie niepełnosprawne, część trasy pokonają autokarem lub samochodem. – W całej pielgrzymce bierze udział średnio 200 osób. Około 100 idzie do Poświętnego przez las. Są wśród nich dzieci z pompami insulinowymi – wyjaśnia.
Sobotnia pielgrzymka rozpocznie się od poświęcenia krzyża w kościele w Drzewicy. Samo wyjście na trasę nastąpi o godzinie 7 przy ul. Hubala 1.
Posłuchaj rozmowy z Włodzimierzem Pomykałą, prezesem drzewickiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków:




