DIECEZJA RADOMSKA
Muzyczny sukces Mariusza
poniedziałek, 22 czerwca 2015 15:17 / Autor: Radosław Mizera

Radosław Mizera
To było jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Mariusza Kity - podopiecznego Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej koło Iłży. Wystąpił na Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem" w Bochni. Podczas trzydniowego festiwalu szkolił się pod okiem znanych artystów m.in. Marka Piekarczyka, Roberta Janowskiego, Ani Rusowicz, Sebastiana Riedla i Artura Barcisia.
Mariusz Kita - jak sam mówi - śpiewa od dziecka, a akompaniuje mu na gitarze Karol Wójcik. - Kocham śpiewać. Szczerze mówiąc, swój talent rozwinąłem dopiero na zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Lubię muzykę, ona ze mnie wypływa. Chciałbym się jeszcze bardziej rozwinąć muzycznie - powiedział Mariusz Kita. WTZ w Jedlance są jedyną tego typu placówką prowadzoną przez Caritas Diecezji Radomskiej:
Do udziału w przeglądzie w Bochni wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Jury do przesłuchań konkursowych zakwalifikowało tylko 30 duetów, 3 kabarety i 3 zespoły. - Nagraliśmy utwór i wysłaliśmy. Mariusza spośród wielu zgłoszeń wyłonił Marek Piekarczyk. Wielokrotnie powtarzał, że Mariusz ma mocny głos, tylko nie do końca ukształtowany, ale zachwyciły go barwa i siła głosu Mariusza - powiedział Karol Wójcik.
Mariusz Kita ma już na swoim koncie wiele osiągnięć wokalnych. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce podczas Festiwalu Piosenki Turystycznej w Marculach, trzykrotnie wygrywał festiwal "Słowo i piosenka" w Iłży. W tym roku zajął II miejsce w Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy razem".
CZYTAJ DALEJ
Lisów: poświęcenie XIX wiecznego wyposażenia kościoła
08 lutego 2026, 17:02
Nie było przegranych
08 lutego 2026, 16:05
Wspomnienie Jana III Sobieskiego
06 lutego 2026, 23:12
Kwadrans dla Pasterza (6 lutego 2026)
06 lutego 2026, 09:44
Kuria diecezjalna organizuje kurs dla fotografów
05 lutego 2026, 13:20
Potrzebne wsparcie dla bezdomnych
04 lutego 2026, 12:37
Bp Solarczyk celebrował Mszę świętą w święto Matki Bożej Gromnicznej
03 lutego 2026, 08:18
Bp Solarczyk do konsekrowanych: jesteście tymi, którzy potwierdzają, odbudowują i zaznaczają te ślady Boga w świecie
02 lutego 2026, 08:04
Kwadrans dla Pasterza (30 stycznia 2026)
30 stycznia 2026, 13:08
Wjechał w pielgrzymów, prokuratura oskarżyła sprawcę wypadku
29 stycznia 2026, 10:35
5 lat temu bp Solarczyk odbył ingres do katedry w Radomiu
27 stycznia 2026, 11:55
Diecezja radomska: Teresa Połeć ponownie szefem Akcji Katolickiej
26 stycznia 2026, 09:57
NAJNOWSZE
1
Olimpijczycy Ziemi Radomskiej
2
W Radomiu zakończył się kurs Alpha dla studentów
3
Kiedy Konecczanie wrócą do swoich mieszkań?
4
Droga po Stracie - grupa wsparcia dla kobiet
5
To będzie rok przełomowy dla lotniska w Radomiu?
6
Lisów: poświęcenie XIX wiecznego wyposażenia ko...
7
Nie było przegranych
8
Wspomnienie Jana III Sobieskiego




