Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Serwulus
Dziś jest: Poniedziałek, 23 grudnia 2024

KULTURA

Warsztaty literacko - teatralne – kontynuacja

piątek, 15 marca 2019 20:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
Warsztaty literacko - teatralne – kontynuacja
za: MOK Amfiteatr
Elżbieta Warchoł

Pierwszy w Radomiu teatr muzyczny i musicalowy

Tego w Radomiu jeszcze nie było! Startujemy z kolejną częścią warsztatów w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko - teatralne – kontynuacja" - zapowiada Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr. Będziemy tworzyć wspólnie z Wami pierwszy w Radomiu teatr muzyczny i musicalowy! Jeśli kochasz taniec, śpiewasz, masz poczucie rytmu i uwielbiasz sceniczną ekspresję – zapraszamy 23 marca o godz. 16.30 do Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 na spotkanie organizacyjne i wstępne przesłuchania - zaprasza Katarzyna Wiśniewska.

Zajęcia poprowadzą: aktorzy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu Katarzyna Dorosińska i Marek Braun, za szlifowanie strony wokalnej (śpiew, emisja głosu) musicalu odpowiedzialny będzie Piotr Hajduk – polski kompozytor, wokalista, aranżer, który swoją karierę rozpoczął w 1990 r. w musicalu „Metro", występował m.in. na Broadwayu, obecnie związany jest z teatrem Buffo, współpracuje też z teatrami muzycznymi „Roma" i „Komedia". Piotr Hajduk zajmuje się także wokalnym przygotowaniem dzieci i młodzieży, pracował z rosyjskimi wokalistami przed moskiewską premierą „Metra", doskonaleniem poczucia rytmu, pracą z ciałem i koordynacją ruchową zajmie się Zuzanna Kupidura - absolwentka Rytmiki na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, abiturientka specjalności Choreografia i Teoria Tańca. Od 2017 r. wykładowca na tej samej uczelni. Jej prace artystyczne pokazywane były m.in. w siedzibie NOSPR w Katowicach i na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Związana z Chopin University Dance Company i z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego i Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.

„Broadway in Radom" to warsztaty realizowane w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja".

Tworząc teatr muzyczny i musicalowy nawiązujemy do tradycji znakomitego teatru musicalowego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu za dyrekcji Wojciecha Kępczyńskiego (1991-1998) - wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska. „Wojciech Kępczyński realizował formułę teatru otwartego na różnorodne formy działalności, w ciągu siedmiu lat dyrektorowania stworzył prężny ośrodek silnie promieniujący na miasto. W rozwoju instytucji to okres jej widocznego rozkwitu i wzmożonej aktywności. Dzięki realizacjom spektakli "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" i "Fame" Radom stał się centrum musicalu, magnetyzując młodą widownię i przyciągając publiczność z całej Polski. W. Kępczyński wprowadził do repertuaru teatru wiele pozycji z West Endu i Broadway'u, skierowanych głównie do klasy średniej, były to np.: "Hotel Westminster" i "Okno na parlament" Cooneya, "Nagłe zastępstwo" Ludwiga, "Seksualne perwersje w Chicago" Mameta." (za: www.teatr.radom.pl)

Spotkanie organizacyjne i przesłuchania 23 marca od godz. 16.30 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5. Pierwsze zajęcia już 24 marca w godz. 10-14, również w Kuźni Artystycznej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w cyklu wiosennym i jesiennym w soboty w godz. 16.30-18.30 i niedziele w godz. 10-14.

Teatr radiowy. Również jesienią wystartuje kolejna część „Kuźni talentów..." – teatr radiowy! Warsztaty poprowadzą znani m.in. z Teatru Polskiego Radia reżyserzy i realizatorzy, pracujący m.in. nad kultowymi słuchowiskami „W Jezioranach" czy „Matysiakowie"! Radiową część warsztatów realizować będziemy w naszej nowoczesnej, profesjonalnie wyposażonej i stworzonej m.in. na takie okazje Pracowni Nowych Mediów. Tegoroczne warsztaty są kontynuacją projektu z BO 2017 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne". Ich pokłosiem było wydanie antologii „Popisani", a także powstanie dwóch działających prężnie do tej pory teatrów – młodzieżowego i dojrzałego. Obie grupy intensywnie pracują nad swoimi kolejnymi premierami - przypomina Katarzyna Wiśniewska.