Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

KULTURA

Zgłoszenia na warsztaty filmowe Kameralne Lato w Radomiu

środa, 15 maj 2024 11:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/350543
Elżbieta Warchoł

Stowarzyszenie FILMFORUM otwiera nabór na tegoroczne edycje warsztatów ABC PRACY Z KAMERĄ i TOGETHER – ToGetThere. Młodzi pasjonaci kina mogą wysyłać zgłoszenia
do 17 czerwca 2024!

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ oraz Międzynarodowe Warsztaty Filmowe TOGETHER – ToGetThere to stałe punkty programu KAMERALNEGO LATA, bez których trudno wyobrazić sobie tę imprezę. Co roku, w pierwszym tygodniu lipca nastolatkowie z Radomia i okolic każdego dnia spotykają się w Pracowni Nowych Mediów, by pod okiem czuwających nad grupami opiekunów stawiać pierwsze kroki na planie filmowym, podejmować dyskusje na ważne tematy i realizować krótkie spoty profilaktyczne.

W tym samym czasie młodzież z różnych stron Europy (tym razem z Polski, Niemiec, Węgier i Włoch) opanowuje miasto, dzieląc się ze sobą doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat realiów współczesności, poznając w praktyce filmowe rzemiosło i tworząc własne reklamy społeczne. Przewodnikami po świecie kina i radomskich lokacjach są dla nich bardziej doświadczeni i tylko nieco starsi filmowcy. Wszyscy, którzy oczyma wyobraźni widzą już siebie w jednej z opisanych grup, od dziś mogą wysyłać zgłoszenia, by wziąć udział w rekrutacji na ABC PRACY Z KAMERĄ lub TOGETHER – ToGetThere.

Mazowieckie Warsztaty Filmowe ABC PRACY Z KAMERĄ. Dla kogo? Młodzież w wieku 15 - 24 lata. Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 czerwca 2024 r. Termin warsztatów: 8-13 lipca 2024 r.

Formularz: https://kameralnelato.pl/formularz-abc-2024/

Regulamin: https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_regulamin_warsztaty_ABC_2024.pdf

Międzynarodowe Warsztaty Filmowe TOGETHER – ToGetTher. Dla kogo? Młodzież w wieku 18 - 29 lat. Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 czerwca 2024 r. Termin warsztatów: 7-13 lipca 2024 r. (6-14 lipca z podróżą)

Formularz: https://kameralnelato.pl/formularz-together-2024/

Regulamin: https://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_regulamin_warsztaty_TOGETHER_2024.pdf

UWAGA! Podczas warsztatów międzynarodowych TOGETHER – ToGetThere wymagana jest znajomość języka angielskiego na komunikatywnym poziomie!

Osoby zakwalifikowane na warsztaty ABC PRACY Z KAMERĄ lub TOGETHER otrzymają informację drogą mailową do 19 czerwca 2024 r.