Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Hilary z Poitiers, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 13 stycznia 2025

RADOM

Program Nowoczesnej.PL dla ziemi radomskiej

piątek, 18 września 2015 14:34 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Program Nowoczesnej.PL dla ziemi radomskiej
Magdalena Gliszczyńska
Zmniejszenie bezrobocia, większych nakładów na szkolnictwo zawodowe i lotniska cargo - tego chce Katarzyna Kalinowska, wyborcza "jedynka" partii Nowoczesna.PL w okręgu radomskim. Program wyborczy dla ziemi radomskiej kandydatka do Sejmu prezentowała dziś w Radomiu.

Jak twierdzi, założenia programowe powstały w oparciu o to, co mówili mieszkańcy Radomia i regionu, podczas spotkań z działaczami tej partii, podczas zbierania podpisów.

Przede wszystkim BEZROBOCIE i WYLUDNIANIE – UWOLNIJMY POLSKĄ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - mówi Katarzyna Kalinowska

ROZWÓJ KIERUNKÓW ZAWODOWYWYCH, PRAKTYCZNYCH

LOTNISKO, ALE CARGO

Katarzyna Kalinowska chciała także debaty „jedynek” wyborczych do sejmu. Pismo w tej sprawie wystosowała do premier Ewy Kopacz. Na razie wciąż czeka na odpowiedź.

Wśród osób startujących z listy Nowoczesnej.PL z okręgu radomskiego do Sejmu są mieszkańcy Radomia i regionu. - To osoby z tego miasta, znające doskonale problemy, które te problemy będą prezentować i rozwiązywać w imieniu mieszkańców naszego miasta w Sejmie. Nie wyjadą po wyborach do innych miast. To fachowcy, osoby niezwiązane z partiami politycznymi, które swoją wiedzą i doświadczeniem udowodnią przywiązanie do idei nowoczesnego państwa – przekonywała dziś Katarzyna Kalinowska.

Katarzyna Kalinowska, doktor nauk ekonomicznych oraz wykładowca na UTH w Radomiu. Po studiach zdobywała doświadczenie zawodowe, jako pracownica Polam Federal Credit Union w Redwood City w Californii w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie z USA, skupiła się na rozwoju naukowym, ukończyła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Po obronie pracy doktorskiej o tytule „Bariery wzrostu gospodarczego Unii Europejskiej” jej zainteresowania naukowe skoncentrowały się wokół szeroko pojętych strukturalnych czynników determinujących rozwój gospodarczy, antycyklicznej polityce gospodarczej oraz zagadnień dotyczących cyklu koniunkturalnego. Jest autorką szeregu publikacji na ten temat. Obecnie pracuje, jako wykładowca na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, w Katedrze Biznesu i Finansów Międzynarodowych. Jest koordynatorką programu Erasmus+, organizatorką konferencji międzynarodowych oraz członkinią rad naukowych International Conference on Applied Business and Economics i European Research Studies Journal. Prowadzi wykłady w ośrodkach akademickich w Wielkiej Brytanii, Grecji i we Włoszech.