RADOM
Sanepid już na własnym
W uroczystości uczestniczyła premier Ewa Kopacz. - Ważne jest jedno. Mianowicie to, żeby posłowie ziemi radomskiej, a ja miałam ten zaszczyt reprezentować ziemię radomską przez ostatnie 14 lat w polskim parlamencie, ponadpolitycznie wiedzieli, że warto nawet wtedy kiedy nie ma chemii między oponentami politycznymi warto walczyć o instytucje, o środki dla miasta, z którego pochodzą. Niezależnie od tego czy mieszkają w Szydłowcu, Radomiu czy Grójcu, czy pracują w Warszawie nie jest to ich przywilej ale obowiązek. Cieszę się, że znajdowałam zrozumienie u swoich kolegów parlamentarzystów wtedy, kiedy na sali sejmowej trzeba było głosować poprawki w budżecie, przyznające pieniądze na budowę Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Radomiu - mówiła. Premier pochwaliła także radomską placówkę za skuteczną walkę z dopalaczami.
To bardzo ważny dzień dla dyrektor radomskiego Sanepidu Lucyna Wiśniewska. Trudno było ukryć radość z powstania po latach starań nowej siedziby PSSE.
Generalny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz złożył premier Ewie Kopacz wyrazy szacunku za skuteczność we wspieraniu inwestycji.
Supernowoczesna siedziba - ocenił wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk.
Uroczystość otwarcia nowej siedziby poprzedziła Msza Św. w kościele farnym pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika.
Historia nowej siedziby sięga 2007 roku, kiedy to ówczesna poseł Lucyna Wiśniewska i senator Stanisław Karczewski wystąpili do Głównego Inspektora Sanitarnego o wyrażenie zgody na budowę PSSE w Radomiu. Następnie wybrana została lokalizacja na działce przy ul. Okulickiego 9. W 2009 roku decyzję o programie inwestycji wydała minister zdrowia Ewa Kopacz. Budowa rozpoczęła się w drugiej połowie 2012 roku. Dziś to trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 3,7 tys m kw.
Wraz z nowym budynkiem Sanepid poszerzy także swoją działalność o badanie dopalaczy, na co już uzyskał akredytację. Będzie to jedyny Sanepid w Polsce z możliwością ich wykonywania. W stacji pracuje ok. 150 osób. Inwestycja miała pierwotnie kosztować ponad 25 mln zł. Sanepidowi udało się jednak wykonać ją oszczędniej.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/11506-sanepid-juz-na-wlasnym#sigProGalleria3c2ad6a1f5