RADOM
Budżet obywatelski na ostatniej prostej
Jeszcze tylko do przyszłej środy można składać wnioski do budżetu obywatelskiego Radomia na 2018 rok.
Gonią terminy, a na razie liczba nie jest imponująca. Wpłynęło ponad 70 wniosków, a w zeszłym roku były to 252 wnioski. Dyrektor kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński wierzy, że nie gorzej będzie i w tym roku. Najwięcej wniosków wpływa zwykle w ostatnich dniach.
Do podziału jest 4,8 mln zł. Miasto tradycyjnie podzielone jest na 5 obszarów, którym przysługuje po 800 tys. zł. Pozostałe 800 tys. to pula na projekty ogólnomiejskie. Wnioski mogą składać mieszkańcy Radomia. Mają one dotyczyć zadań, realizowanych przez miasto. Wartość jednego projektu nie może przekraczać 600 tys.
Wnioski można zgłaszać, wykorzystując specjalne formularze. Składa się je w wersji papierowej w czterech stałych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9 (pok. 13A), w Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1, w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) lub w formie elektronicznej przez formularz na stronie www.konsultacje.radom.pl.
Od początku istnienia budżetu obywatelskiego w Radomiu wnioski i to z sukcesem składa społecznik z osiedla Południe Maciej Stępnikowski.
Maciej Stępnikowski w tym roku złożył już osiem wniosków.
Dyrektor Tyczyński podkreśla, że budżet obywatelski to realizacja w praktyce przekonania, że wszystko zależy od nas.
Radomianie proponują inwestycje infrastrukturalne np. ułatwienia dla pieszych czy rowerzystów, ale też tzw. projekty miękkie, dotyczące sfery społecznej, choćby zdrowia. Emil Jaskulski z radomskiego magistratu.
Ostateczną listę projektów poznamy do 5 maja 2017 roku. Radomianie będą mogli na nie głosować od 15 maja do 14 czerwca. Zwycięzców poznamy w połowie lipca.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/20876-budzet-obywatelski-na-ostatniej-prostej#sigProGalleria05115305bd